„Młodzi Głosują”

W piątek 11 października 2019 r., na kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą, odbyły się w naszej szkole młodzieżowe wybory parlamentarne. Akcja prowadzona była w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i miała na celu kształtowanie postaw obywatelskich oraz dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów, a także zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej. Do samych wyborów uczniowie przygotowywali się od kilku dni – poznając programy wyborcze poszczególnych komitetów oraz w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie tworząc plakaty informacyjne.

Frekwencja wyborcza wyniosła w naszej szkole 68% zaś wyniki przedstawiają się następująco (zgodnie z kolejnością na karcie do głosowania) :

KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 6%

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 20%

KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ: 22%

KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ: 32%

KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N I PL ZIELONI: 20%

Liczba głosów nieważnych: 33

Szkolna komisja wyborcza, którą tworzyli uczniowie z klasy 1cg składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu.