Dnia 1 grudnia uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawcy, Pani Agnieszki Kasperczyk wzięli udział w Śląskim Festiwalu Nauki, który został zorganizowany przez największe śląskie uczelnie, w tym Uniwersytet Śląski, Politechnikę Śląską, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademię Sztuk Pięknych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.        W programie festiwalu były pokazy, warsztaty, eksperymenty na żywo i mnóstwo różnych atrakcji. W trakcie imprezy przestrzeń MCK została podzielona na sześć obszarów wiedzy: nauki humanistyczno-społeczne, przyrodnicze, ścisłe, techniczne, medyczne oraz sztuki. Uczniowie mieli okazję poznać tajemnice paleografii, odkrywać zagadki śladów kryminalistycznych, nauczyć się podstaw języka arabskiego a także sprawdzić swoje umiejętności dzięki różnym grom.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here