„Poprawiny”

0
486

Niezapomniane „Poprawiny” – czyli wieczorny spektakl w Chorzowskim Centrum Kultury

Grupa 26 uczniów wraz z  opiekunami wybrali się w czwartek 28 listopada na wieczorny spektakl „Poprawiny” do Chorzowskiego Centrum Kultury.

“Poprawiny” to najnowszy spektakl Studia Musicalowego STEP Tomasza Micha, które działa od ponad 13 lat. Tym razem uczniowie zobaczyli musical o zabarwieniu komediowym, który bezwzględnie obnaża nasze narodowe kompleksy. Akcja “Poprawin” rozgrywała się na wsi, gdzie można było przeżyć wiejskie wesele Mariolki i Bogusia. Na początku wszyscy starali się o miłą atmosferę, jednak podziały wśród rodzin rysowały się coraz wyraźniej. Gości łączyła wspólna zabawa, “po kilku głębszych” mówili , co naprawdę myśleli. .Kto, kogo kocha? Kto, kogo zdradza? Kto skorzysta na budowie autostrady we wsi? – widownia oczekiwała odpowiedzi. I to wszystko pojawiło się – z ciekawą aranżacją muzyczno-taneczną, z ogromnym temperamentem i siłą artystyczną na scenie aktorów, muzyków i całej ekipy teatralnej. Spektakl porywał do zabawy, pełen humoru, poruszał  ważne tematy: tolerancji, poczucia szczęścia i spełnienia, różnic światopoglądów, poczucia przyzwoitości i uczciwości.

Wieczorny spektakl okazał się strzałem w dziesiątkę, uczniowie zachwyceni musicalem „Poprawiny” jeszcze następnego dnia wracali do wspaniałych kreacji aktorskich „dziadka” czy „cioci” wprost z wiejskiego wesela.