W poniedziałek 24 września 2018 r. grupa chętnych uczniów wraz z panem P. Płonką wybrała się do kina na popołudniowy seans filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa, który został nakręcony na podstawie powieści Arkadego Fiedlera.

Film opowiada historię pilotów Dywizjonu 303, elitarnej jednostki utworzonej w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u), bez których zwycięstwo nad Niemcami w Bitwie o Anglię nie byłoby możliwe. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków.

Mamy nadzieję, że udział młodych ludzi w pokazach filmów o takiej tematyce jeszcze bardziej wzbudzi zainteresowanie historią. Warto w roku, kiedy obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przypominać Polaków szczególnie zasłużonych nie tylko dla kraju ale i dla świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here