Od dnia 1 września 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie będzie realizowany projekt RPSL.11.02.01-24-03D2/16 pn.: „Stawiamy na kompetencje zawodowe”. Projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu  Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, działania: 11.2. Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów, poddziałania: 11.2.1. Wsparcie szkolnictwa zawodowego – ZIT.
Nazwa projektu nie jest przypadkowa, ponieważ jego uczestnicy będą mogli rozszerzać swoje kompetencje zawodowe w ramach realizowanych na terenie szkoły atrakcyjnych kursów nauki jazdy kat. B, kursów spawania TIG oraz MIG,  a także licznych kursów z zakresu informatyki, automatyki czy systemów elektroniki profesjonalnej dla biznesu. Pełna lista kursów, w których będą  mogli brać udział uczniowie w ramach projektu znajduje się na stronie szkoły:
Dzięki realizacji projektu pracownie fotografii i technik reklamy, obróbki ręcznej, pracownia maszyn, pracownie elektryczną i elektroniczna, oraz pracownia spawania zostaną wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne. W ramach projektu zakupione zostaną między innymi 44 komputery, 2 plotery, 2 obrabiarki CNC, urządzenia spawalnicze, drony, tablety, aparaty fotograficzne i wiele innych urządzeń oraz narzędzi na łączną kwotę ponad 600000 PLN.
 Dodatkowo w ramach projektu uczniowie ZSTiiO nr 1 będą mogli odbyć płatne staże i praktyki zawodowe u lokalnych pracodawców. Uczeń, który odbędzie 150 godzinny staż lub praktykę otrzyma 1480 zł stypendium.
 Jesteśmy przekonani, że dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie naszej szkoły znacznie zwiększą swoje kompetencje zawodowe, osiągną lepsze wyniki na egzaminach zawodowych oraz zdobędą lepszą pozycję na rynku pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here