Ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”!

0
122

W dniu 29.04.2021 roku rozpocznie się bardzo długo wyczkiwane wydarzenie – ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”!

Uwzględniając powyższe, chcielibyśmy prosić o umieszczenie niniejszej wiadomości na Państwa stronie internetowej. Będzie to bezcenna pomoc w popularyzacji edukacji matematycznej, zwłaszcza w aktualnej sytuacji – gdy organizacja klasycznej formy rywalizacji na olimpiadach i konkursach tematycznych została znacznie ograniczona.

Poniżej podajemy najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia:

Zespół portalu Labofii.net

Ogólnopolski konkurs matematyczny – TopMaths

Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” adresowany jest do wszystkich entuzjastów matematyki, którzy zechcą zmierzyć się z zadaniami odnoszącymi się do wspomnianej dziedziny nauki. Jego odbiorcami będą uczniowie z terenu całej Polski, znajdujący się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.

1. Konkurs „TopMaths” zostanie rozegrany online w serwisie edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.

2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w serwisie. Zostanie on rozegrany w następujących kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.

3. Pytania, z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom konkursu są zgodne z najnowszą podstawą programową. Zostały one przygotowane przez nauczycieli matematyki, w związku z tym ich rozwiązywanie stanowić będzie doskonały trening dla uczniów klas VIII i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się pytania nawiązujące do zakresu materiału pojawiającego się na maturze podstawowej, a także rozszerzonej).

4. Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” można znaleźć pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths

„TopMaths” to wyjątkowa zabawa matematyczna, dająca możliwość rywalizacji z innymi. To także możliwość, zweryfikowania swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Niniejszym pragniemy zaprosić do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.