Osobliwości Świata Fizyki

0
493

W dniu 27.09.2019 jak co roku uczniowie naszej szkoły wzieli udział w imprezie edukacyjnej jaką są Osobliwości Świata Fizyki  organizowane na UŚ w Katowicach.
Pokazy, wykłady i eksperymenty, które składały się na program tegorocznej XXXV edycji Osobliwości Świata Fizyki, związane były z programem szkolnym.

W tym roku uczniowie mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów: Pod napięciem… oraz Ogień – przyjaciel czy wróg?. Wydarzenie odbywało się w salach audytoryjnych Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14).

Osobliwości Świata Fizyki to wydarzenie organizowane od 1984 roku przez Pracownię Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego UŚ. Inicjatywa wpisuje się również w cykl przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka.