Piątki z Inżynierią Materiałową

0
739

8 lutego 2019r. uczniowie klasy IIb pod opieką nauczyciela matematyki mgr Ewy Szromek uczestniczyli w ramach cyklu: “Piątki z Inżynierią Materiałową” w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach.

            Zajęcia “Materiały inteligentne w technice i medycynie” prowadziły: Pani dr inż. Magdalena Jabłońska, Pani dr inż. Agnieszka Tomaszewska i Pani mgr inż. Karolina Kowalczyk. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z inteligentnymi materiałami stosowanymi nie tylko w technice, ale przede wszystkim w medycynie.

Tematem zajęć “Ogień i woda” przygotowanych i prowadzonych przez Pana dr hab. inż. Jacka Pieprzycę i Pana mgr inż. Bartosza Węckiego były dwa skrajne żywioły – ogień i woda. Czy można je ze sobą pogodzić? A jeżeli tak, to jakie mogą płynąć z tego korzyści? Na zajęciach zaprezentowane zostały właściwości pirotechniczne niektórych metali oraz sposoby wykorzystania wody do obserwacji zjawisk zachodzących w trakcie wytapiania stali.

Uczniowie bardzo aktywnie i z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach, dzięki którym mogli zdobyć inspirację i motywację do dalszej nauki. Może któryś z nich będzie w przyszłości studiował na tym wydziale, do czego zachęcali pracownicy naukowi uczelni.