06 czerwca 2018r. odbył się w naszej szkole “Piknik Bezpieczeństwa”  w ramach akcji “Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz “Razem bezpiecznie”, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali oraz patronatem medialnym TVP Katowice.

W trakcie Pikniku zaproszeni uczniowie chorzowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wysłuchali wykładu przedstawicielki Stowarzyszenia “POMOC” z Katowic “Bezpieczna praca w Polsce i za granicą”.  Następnie wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej,  warsztatach przygotowanych przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Chorzowie dotyczących profilaktyki uzależnień  oraz warsztatach z udziałem psów i ratowników Dąbrowskiej Sekcji Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Ząbkowice.  Niewątpliwą atrakcją był pokaz zatrzymania przygotowany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie Wydział Ruchu Drogowego oraz Szkołę Policji  Katowicach, jak również pokaz ratowania poszkodowanych w wypadku drogowym przygotowane przez Miejską Straż Pożarną w Chorzowie.

Dodatkowo w trakcie Pikniku odbył się konkurs dotyczący pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pierwszą nagrodę bon na 200zł na sprzęt sportowy wygrał uczeń Szkoły Podstawowej nr 39. Drugą i trzecią nagrodę wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 oraz 10. Wyróżnienie otrzymali także uczniowie Szkoły Katolik Chorzów.Wszystkie nagrody ufundował InterRisk Vienna Insurance Group.

Tegoroczny “Piknik bezpieczeństwa” cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał wiele pozytywnych emocji. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny Piknik.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here