Piknik bezpieczeństwa

Komenda Miejska Policji w Chorzowie – Wydział Ruchu Drogowego,

Szkoła Policji w Katowicach, Straż Miejska w Chorzowie,

zapraszają

na warsztaty przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum pt.

„Piknik bezpieczeństwa

w ramach akcji
„Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”

„Razem bezpieczniej”

Patronat medialny TVP Katowice

Termin: 4 czerwca 2019r. w godzinach od 9:00 do 11:30

Miejsce:  Zespół Szkół Technicznych nr 1 im. W. Korfantego w Chorzowie, ul. Sportowa 23

Program warsztatów:

1. Rejestracja uczestników od godziny 8:30 do 9:00.
  2. Konkurs przeznaczony dla uczniów, dotyczący bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz życiu codziennym, a także podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Prosimy osoby chętne o zgłoszenie się w dniu warsztatów o godzinie 8:30 (stanowisko rejestracji uczestników).

Nagroda główna – 100 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego.
Finaliści konkursu otrzymają gadżety i upominki od organizatora.

1. Godzina 9:00 przywitanie gości mgr Sylwia Tkocz – Dyrektor Zespołu Szkól Technicznych nr 1 im. W. Korfantego w Chorzowie.
  2. Prelekcja na temat środków psychoaktywnych przygotowana przez rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie asp. Sebastiana Imiołczyka .
  3. Warsztaty dla młodzieży prowadzone przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie.
  4. Konsultacje z przedstawicielami Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej dotyczące profilaktyki, jak również możliwość wypróbowania alkogogli oraz narkogogli.
  5. Zaproszenie uczestników na boisko szkolne – pokaz przygotowany przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, Szkołę Policji w Katowicach oraz Dąbrowską Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą.
  6. Zakończenie „Pikniku bezpieczeństwa” – wręczenie nagród.
    Możliwość indywidualnych konsultacji z przedstawicielami instytucji uczestniczących w warsztatach.