Na początku maja grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli rozpoczęła pobyt we Włoszech w  ramach projektu „Mój zawód w praktyce”. Wśród wyjeżdżających szczęśliwców znaleźli się elektronicy, informatycy i organizacja reklamy. W pierwszym dniu po przyjeździe odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Cultura e Dintorini organizującej praktyki, którzy  omówili program stażu, zapoznali uczestników z regulaminem i przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy. Nasza opiekunka – pani Barbara w ciekawy sposób przybliżyła nam kulturę Apulii , czyli regionu, w którym mamy spędzić najbliższy miesiąc.  Następnego dnia oprowadziła nas  po Martina Franca – uroczej barokowej  miejscowości . Zwiedziliśmy  Centro Storico, czyli starówkę , najważniejsze place – Piazza Immacolata, Piazza Roma, widzieliśmy Palazzo Ducale. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na zalanych słońcem schodach przepięknego kościoła św. Marcina. Krążyliśmy wśród wąskich, urokliwych uliczek miasta,  przeszliśmy przez okazałą bramę miejską i spacerowaliśmy bulwarem XX Septembre, obserwując gwarne życie południowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here