Projekt #MojaNiepodległa

Kontynuacją działań podjętych w roku szkolnym 2017/2018, który został okrzyknięty „Rokiem dla Niepodległej” był projekt edukacyjny #MojaNiepodległa, który realizowali uczniowie z klas 4A, 4B oraz 3A. Jego celem było pogłębienie informacji o samym momencie odzyskania niepodległości przez Polskę ale również zachęcenie uczniów do pokazywania tego, z czym kojarzy im się niepodległość.

Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością i innowacyjnością. Podczas prezentacji swoich projektów opowiadali o tym, czym jest dla nich życie w wolnym kraju oraz przedstawiali wytwór swojej pracy – symbol niepodległości. Wśród stworzonych przez uczniów rzeczy znalazły się autorskie filmy pokazujące historie pomników związanych z wydarzeniami historycznymi, filmy poświęcone lokalnym bohaterom biorącym udział w walkach o niepodległość, makiety, gry planszowe, prace plastyczne, piosenki a nawet – co szczególnie zwróciło uwagę innych – regionalne potrawy, które dla uczniów symbolizowały czas spokoju, stabilizacji.

Wszystkie prace posiadały bogaty walor merytoryczny, co przyczyniło się do uzyskania przez uczniów wysokich ocen z historii.

Please enter your comment!