12 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie już po raz czwarty odbył się Regionalny Konkurs Historyczny „Śladami przeszłości”, którego pomysłodawcą jest nauczyciel historii Piotr Płonka. Tegoroczna tematyka dotyczyła Sprawy polskiej w czasie I wojny światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów szkół gimnazjalnych z Chorzowa, Rudy Śląskiej, Bytomia i Katowic. Poziom konkursu był bardzo wysoki o czym świadczy patronat Danuty Pietraszewskiej Poseł na Sejm RP, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Chorzów, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Muzeum w Chorzowie i Muzeum Powstań Śląskich. Na rozwiązanie testu konkursowego uczestnicy mieli 60 minut. Po teście uczestnicy wraz z opiekunami wysłuchali wykładu „Polityka mocarstw wobec niepodległości Polski, który wygłosiła dr hab. Miłosz Skrzypek, pracownik naukowy Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na zakończenie wszyscy uczniowie oraz opiekunowie otrzymali podziękowania oraz słodkie upominki.

Tegoroczna edycja konkursu została wpisana w kalendarz  oficjalnych obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, z czego jesteśmy bardzo dumni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here