Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Robert Śniegocki wygrał konkursRola strażaków w odzyskaniu niepodległości”, który był organizowany przez Komendę Miejską PSP w Chorzowie oraz Urząd Miasta. W ramach konkursu, pod opieką merytoryczną Pani Moniki Chmielewskiej i Pana Piotra Płonki, Robert przygotował prezentację multimedialną, w której przedstawił działania strażaków, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz jej odbudowy w 1945 r.

Nagrodę w imieniu przebywającego we Włoszech Roberta, odebrał Pan Płonka z rąk Prezydenta Miasta Chorzów Pana Andrzeja Kotali oraz Komendanta Miejskiej PSP w Chorzowie Pana Janusza Gancarczyka, w sobotę 12 maja podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka, podczas którego pracownikom straży pożarnej zostały wręczone odznaczenia, awanse i nagrody.