Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny….2019/2020!!!

0
663

Wakacje już dobiegły końca. Uczniowie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili do murów Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie. 2 września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie,  spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 .

Już na wstępie uczniowie Technikum Elektronicznego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia minutą ciszy upamiętnili 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz prowadzący akademię przypomnieli o tych, którzy nie mogli pójść wtedy do szkoły. Podczas zawieruchy wojennej nauka odeszła bowiem na dalszy plan. Wspólnie – uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy szkoły przyłączyli  się do ogólnopolskiej akcji pn. „Przerwany Marsz”, by symbolicznie dokończyć przerwany przez agresorów marsz do szkoły ówczesnej młodzieży.

Następnie Pani Dyrektor – mgr Sylwia Tkocz – bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Ze szczególną życzliwością  zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Wszystkim natomiast życzyła wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

Część artystyczna kończyła inaugurację roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie klas 2A,2B i 4B z nutą humoru zaprezentowali krótki skecz „Marzenia do spełnienia…czyli sfrustrowana nauczycielka”, w którym niemożliwe stało się możliwe – nauczycielka przekonała się, że bogactwo i „prawdziwa” miłość nie daje tyle szczęścia, ile praca z młodzieżą w szkole.

Po akademii uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami, by od jutra zacząć naukę pełną parą.