Rozwijamy kompetencje społeczne

0
391

Rozwijamy kompetencje społeczne – czyli lekcja języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 25 w Chorzowie

Już po raz trzeci uczennice Zespołu Szkół Technicznych nr 1 prowadziły zajęcia z języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 25 w Chorzowie w klasie 7 i 8. Z okazji zbliżających się świąt odwiedziły swoich młodszych kolegów i koleżanki, by wspólnie poznać zwyczaje bożonarodzeniowe w Niemczech. Praca w grupach, poszukiwanie słówek związanych z tradycjami świątecznymi, układanki świąteczne a nawet kalambury świąteczne – dobra zabaw, atmosfera i nauka w jednym, zakończone wspólnym śpiewaniem kolęd „Stille Nacht”; „O Tennenbaum”  oraz świątecznym prezentem od naszych prowadzących – słodkością nie było końca.

To było ciekawe doświadczenie dla naszych uczennic. Jako liderki grup a zarazem prowadzące musiały zmierzyć się z trudną sztuką nauczania, a przy tym rozwijały kompetencje społeczne, pracując i ucząc się wspólnie, przygotowując materiały oraz prezentując zadania na forum klasy, uczestniczyły aktywnie w lekcji kulturoznawczej.