W piątek 20 kwietnia 2018 r. przypadła 145. rocznica urodzin patrona naszej szkoły – Wojciecha Korfantego. Z tej okazji reprezentacja uczniów wraz z panem Piotrem Płonką wzięła udział w popołudniowym spacerze historycznym Śladami Wojciecha Korfantego. Uczestnicy spaceru pod przewodnictwem historyka z Muzeum Historii Katowic – Pana Michała Dzióbka odwiedzili najważniejsze miejsca związane z życiem prywatnym Korfantego. Na trasie znalazły się m.in. rezydencja Korfantych, mieszkania, w których na świat przychodziły ich dzieci, dawny dom handlowy braci Barasch, w którym Wojciech Korfanty poznał swoją małżonkę czy grób, w którym spoczął.

Spacer spotkał się z zainteresowaniem ze strony uczniów, dlatego będziemy brać udział także w kolejnych, które będą się odbywać cyklicznie. Każdy kolejny będzie poświęcony innemu aspektowi życia Wojciecha Korfantego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here