Spotkania z Nauką i Techniką

3 kwietnia 2019r. uczniowie kl. Ise i IIs Szkoły Branżowej pod opieką mgr Ewy Szromek
i mgr Moniki Zubernik – Dyduch wybrali się do chorzowskiego Kompleksu „Sztygarka”
na Spotkania z Nauką i Techniką odbywające się w ramach XI Chorzowskiego
Festiwalu Nauki.

Pracownicy naukowi oraz studenci Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej prezentowali grę interaktywną oraz roboty autonomiczne, które komunikują się z otoczeniem,
a także różne odnawialne źródła energii i technologie pozwalające wytwarzać energii
w niekonwencjonalny sposób, wspierając tym samym naturę; pokazali interaktywne stanowisko do wizualizacji oddziaływania światła na skórę człowieka.

Widzieliśmy też cobota, czyli robota przystosowanego do pracy z człowiekiem, który jest szeroko stosowany w zakładach produkcyjnych w Polsce i na świecie.

Być może rozszerzy to zainteresowania uczniów i zrozumieją, że wiedza, również matematyczna, może mieć wiele zastosowań w praktyce.