A w naszej szkole nadal projektowo i międzynarodowo. W dniach 11-17 kwietnia w odbywa się spotkanie młodzieży w ramach projektu „SHS: sporty, healthy, safe” programu Erasmus+. Gośćmi są uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich Istituto Istruzione Secondaria „Cesare Baronio” w Sora we Włoszech i Liceul Teoretic „Ion Gh. Roșca” z Osica de Sus w Rumunii. Oprócz zajęć projektowych, które obejmują realizację założonych celów dotyczących tematyki sportu, bezpieczeństwa i zdrowia są też wycieczki dydaktyczne do muzeum w Auschwitz i Krakowa. W trackie spotkania odbył się też II Chorzowski Bank Pomysłów Sportowych, który jest jednym z punktów realizacji programu autorskiego pani Barbary Boruty w ramach projektu “Motywowanie pokolenia milenistów” Mobilność kadry edukacji szkolnej, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Było bardzo sportowo, co można zobaczyć na zamieszczonym filmiku i zdjęciach. Dzięki spotkaniu powstała baza pomysłów sportowych, która będzie wykorzystywana w innych współpracujących z nami szkołach. Cieszymy się, że możemy nie tylko naszą szkolną młodzież motywować do działania, ale również tę z regionu, a nawet innych krajów europejskich.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here