Stawiamy na wiedzę i umiejętności

0
604

Stawiamy na wiedzę i umiejętności – czyli wycieczka edukacyjna klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 25 z Chorzowa.

Uczniowie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 25 z Chorzowa wraz z nauczycielką języka niemieckiego Magdaleną Lyską wybrali się 15 marca na nietypową wycieczką edukacyjną, gdzie mogli poznać tajniki przyszłego zawodu w Zespole Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie. Wybór trudny – technik informatyk, technik elektronik, technik organizacji reklamy czy technik chłodnictwa i klimatyzacji, ślusarz czy elektryk. Pracownie informatyczne, językowe, biblioteka, „świątynia dumania” Samorządu Uczniowskiego, sala gimnastyczna czy siłownia, spotkania z nauczycielami i uczniami – to wszystko czekało na uczniów SP 25 z Chorzowa. Prezentacja szkoły, filmy promujące szkołę, nakręcone przez uczniów ZST nr 1 i rzeczywistość szkolna, tu i teraz na żywo, w zwykły szkolny dzień – dało uczniom do myślenia. Wiedza i umiejętności – tym tropem poszli dalej i dotarli do warsztatów praktycznej nauki zawodu, gdzie mieli okazję posłuchać kierownika warsztatów szkolnych panią Michalinę Skala-Kalamorz i dowiedzieć się jak wygląda praca w przyszłościowych zawodach. Kolejnym punktem programu były zajęcia edukacyjne w pracowni reklamy, prowadzone przez Panią Alinę Mikę. Krótka prezentacja kierunku: technik organizacji reklamy, narzędzi wykorzystywanych na lekcjach, współpraca, pomoc, rozwijanie kompetencji kluczowych, tego wszystkiego nie mogło zabraknąć. Uczniowie klasy 8 tworzyli własne kalendarze w profesjonalnym programie graficznym przy współpracy uczniów klasy 1a ZST nr 1 w Chorzowie, które samodzielnie drukowali za pomocą nowoczesnych sprzętów w pracowni reklamy. Zajęcia edukacyjne były prowadzone profesjonalnie, a uczniowie mogli poczuć atmosferę panującą wśród młodzieży. Uczniowie klasy 8 wracali do domu z bagażem doświadczeń edukacyjnych, nowym spojrzeniem na rzeczywistość szkolną, bijąc się z myślami – który zawód jest odpowiedni dla każdego z nich.