Sukces językowy uczniów w XIV Konkursie języka angielskiego i języka niemieckiego!!!

0
170

Instytut Neofilologii PWSZ w Raciborzu zorganizował 16 kwietnia 2021 kolejny XIV Konkurs języka angielskiego i języka niemieckiego. Do drugiego etapu konkursu przeszli uczniowie naszej szkoły zarówno z języka angielskiego i niemieckiego.

Konkurs odbywał się online za pomocą platformy Microsoft Teams i rozpoczął się o godz. 9 00. Uczniowie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny z elementami kulturoznawczymi, a najwyższe wyniki dawały przepustkę do ostatniego etapu konkursu – części ustnej. Do części ustnej zakwalifikowało się 21 osób z języka angielskiego i 20 z języka niemieckiego.

Uczennice klasy 3a Karolina Kaczmarczyk , Julia Daszek oraz uczeń Łukasz Kocurek z klasy 3b zakończyli rywalizację w II etapie konkursu języka niemieckiego i angielskiego, zaś do III etapu konkursu z języka angielskiego zakwalifikowali się Wiktoria Bensz z klasy 3a oraz Tomasz Bryginowicz z klasy 3b.

Jest to ogromny sukces językowy naszych uczniów. Wypadli naprawdę świetnie. Największym osiągnięciem jest zdobycie 10 miejsca przez Wiktorię Bensz. Dzięki temu nasza uczennica po zdaniu egzaminu maturalnego będzie miała pierwszeństwo podjęcia studiów na kierunku Filologia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.

Ciekawostką konkursową było  uczestnictwo w warsztatach „Do Czech razy sztuka”, które poprowadziły dr Justyna Pietrzykowska oraz Julia Stankowicz, studentka 2 roku filologii czeskiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, było to ogromne wyzwanie językowe!!!!

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz dyplomy i podziękowania dla nauczycieli.

XIV Konkurs języka angielskiego i języka niemieckiego