Niedziela 13 stycznia 2019 roku na długo zapadnie w naszej pamięci ze względu na niezrozumiały, barbarzyński akt przemocy. Tego dnia, w czasie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do brutalnego ataku na Prezydenta Gdańska – Pana Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później Paweł Adamowicz zmarł.

W związku z zaistniałą sytuacją zadecydowaliśmy, że spotkamy się w dzień pogrzebu w sobotę –9 stycznia –  o 20.00 przed budynkiem ZST nr 1 w Chorzowie ul. Sportowa 23, gdzie co roku pracuje Sztab WOŚP,  milczeniem, ciszą, byciem razem zaprotestujmy wspólnie przeciwko nienawiści i przemocy, oddając cześć Pawłowi Adamowiczowi. Minuta ciszy będzie ważnym sposobem uczczenia jego pamięci,    a jednocześnie potępieniem tego, co się wydarzyło. Bądźmy razem! Niech dobro Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa dalej! Możemy się różnić, możemy się spierać, ale nie możemy się nienawidzić!

Dobro i wspólnota muszą zwyciężyć!
Symbolicznym światełkiem może być zapałka, znicz, latarka.
Za każde przybycie serdecznie dziękujemy!
Pokażmy, że jesteśmy razem, WSZYSCY RAZEM z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy,  ŻE GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ.