#SzkołaPamięta

25 października uczniowie naszej szkoły wraz z Panami A. Koclęgą i P. Płonką wybrali się na spacer patriotyczny po Chorzowie w poszukiwaniu miejsc pamięci. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się odnaleźć pomniki upamiętniające m.in. powstania śląskie oraz udział żołnierzy w walkach II wojny światowej. Zauważonych zostało wiele tablic pamiątkowych, których często będąc w biegu nie dostrzegamy na co dzień. Najwięcej czasu uczniowie poświęcili jednak mogiłom znajdującym się na największej chorzowskiej nekropoli. Oprócz grobu Posłanki na Sejm Śląski Janiny Omańkowskiej uczniowie odnaleźli kwaterę żołnierzy Wojska Polskiego oraz mogiły międzywojennej inteligencji. Nie zapomniano także o pomniku znajdującym się na dawnym cmentarzu żydowskim.

Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta”.