Szkolny Konkurs Języka Branżowego „Językowo-zawodowo-online” rozstrzygnięty!!!

0
160

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział 21 kwietnia br. W Szkolnym Konkursie Języka Branżowego Językowo-zawodowo-online! Sprachlich-beruflich-online! Linguistically-profesionally-online!

Konkurs składał się z dwóch części – obejmował zagadnienia języka angielskiego zawodowego oraz języka niemieckiego zawodowego. Ważnym celem konkursu było zmotywowanie uczniów do podjęcia wyzwania jakim jest sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności językowych w obszarze języka obcego zawodowego. Do testów przystąpiło 10 uczniów online na platformie Meet Google. Uczniowie mieli za zadanie pobrać test z „pokoju” w Google Classroom, stworzonego na potrzeby konkursu oraz  w ostatnim etapie wysłać pracę do odpowiedniej zakładki, wykazując się kompetencjami informatycznymi. Z wykorzystaniem nowoczesnych multimediów uczniowie uzupełniali zadania na rozumienie tekstu czytanego oraz testy leksykalne. Test dwujęzyczny trwał 60 minut , uczniowie wykorzystali czas do ostatniej sekundy, pracując solidnie, uzupełniając m.in. brakujące informację, zaznaczając w teście prawidłowe zwroty czy słówka.  Materiały do testu zostały przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego w oparciu o repetytoria maturalne znanych wydawnictw oraz autentyczne materiały. Nauczyciele językowcy wykorzystali do tworzenia testów ciekawe materiały zaczerpnięte ze strony Cambridge Assesment English (https://www.cambridgeenglish.org/pl/test-your-english/business/) oraz skorzystali z proponowanych przez uczniów stron internetowych firm,  zajmujących się reklamą m.in. https://www.siriusmedia.de..

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy odwagi i siły, motywacji i zaangażowania.

A oto pierwsza trójka konkursowa:

I miejsce Wiktoria Bensz kl.3a

II miejsce Bartłomiej Krasnodębski kl. 1bp

III miejsce Szymon Czaja 2ap

Słodkie upominki czekają na wszystkich uczestników, a na zwycięzców nagrody 🙂 !!!

Do zobaczenia w szkole!!!