Tydzień Matematyki

0
1000

Miniony tydzień (6 – 10 listopada) był w naszej szkole Tygodniem Matematyki. Każdego dnia odbywały się konkursy i zajęcia matematyczne, w których uczniowie aktywnie uczestniczyli rozwijając swoje zainteresowania matematyczne, był także kiermasz słodkości matematycznych upieczonych przez uczniów.

Podsumowaniem tych działań było spotkanie w auli szkoły, gdzie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy laureatom konkursów, następnie uczennice kl. IVc Monika Podgórska i Joanna Smajdor przedstawiły przygotowaną pod opieką nauczyciela matematyki Pani mgr Ewy Szromek prezentację zabaw i zagadek matematycznych, a na zakończenie wszyscy wysłuchali wykładu wygłoszonego przez pracownika naukowego Politechniki Śląskiej Panią mgr Joannę Dutkę.

Przeżyliśmy ten tydzień pod znakiem królowej nauk, mogliśmy zobaczyć, że matematyka nie jest taka straszna, a czasami bywa nie tylko bardzo ciekawa, ale i zabawna. Może zachęci to wielu uczniów do szukania nowych sposobów pokonania problemów matematycznych.

mgr Ewa Szromek

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here