W dniu dzisiejszym klasy III b, III a i III c, II b uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie Wydział Ruchu Drogowego st. post. Remigiuszem Celejem oraz mł. asp. Markiem Krajewskim, którzy zapoznali uczniów z prawnymi aspektami w przypadku zatrzymania osoby kierującej pojazdem będącej pod wpływem środków odurzających.
W tym samym czasie klasy I c, III a, III c oraz II a uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Stowarzyszenie Wspólnota Amazonek “NADZIEJA”. W związku z ogłoszeniem przez Sejmik Śląski roku 2018 Rokiem Profilaktyki Raka Piersi celem warsztatów było zwiększenie świadomości na temat chorób nowotworowych wśród kobiet,  promowanie profilaktyki raka piersi oraz zwrócenie szczególnej uwagi na istotę wczesnego wykrywania nowotworów.

Dodatkowo od godziny 9.00 do 12:00 zostało zorganizowane stanowisko profilaktyczno – edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Chorzowie.
Można było:
–  zbadać stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu,
– zobaczyć jak czuje się osoba pijana (alkogogle) ćwiczenia na orientacje,
– zobaczyć jak czuje się osoba pod wpływem środków odurzających (narkogogle)  ćwiczenia na orientacje,
– pobrać materiały edukacyjne dotyczące wpływu środków psychoaktywnych na funkcjonowanie człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here