Uczniowie ZST nr 1 – uczestnikami Tygodnia Filmu Niemieckiego

0
702

20 listopada, w poniedziałek, rozpoczął się w Kinie Światowid w Katowicach – Tydzień Filmu Niemieckiego. To wydarzenie wpisało się na stałe w polski kinowy krajobraz. Organizatorzy pilnują, by program naświetlał aktualne trendy i był blisko tego, co bije w sercu niemieckiego społeczeństwa. Uczniowie klas 3a i 3 c zobaczyli niezwykłą komedię, która stała się przebojem kinowym w Niemczech.

„Witamy u Hartmannów” – „Willkommen bei  den Hartmanns” to komedia, w której poruszany jest jeden z najbardziej aktualnych tematów w Niemczech – pomoc uchodźcom. Film łączy w sobie elementy wiedzy o krajach obszaru niemieckojęzycznego oraz tematykę integracji europejskiej. Komedia opowiada o tytułowej do szpiku kości tradycyjnej rodzinie Hartmannów, która decyduje się przyjąć pod swój dach uchodźca z Nigerii. To wydarzenie uruchamia całą lawinę nieprzewidzianych konsekwencji.

Uczniowie klasy 3a oraz klasy 3 c mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności językowe , a co za tym idzie była to z pewnością lekcja „żywa”, którą jeszcze długo będą wspominać. Pełna sala kina studyjnego, ludzie rozmawiający w języku niemieckim oraz gromkie brawa po projekcji filmu. Dzięki takim imprezom kulturalnym młody człowiek ma szanse rozwijać kompetencje interkulturowe oraz kompetencje językowe.

http://www.polen.diplo.de/film

http://www.polen.diplo.de/contentblob/5148892/Daten/7914951/flyertfn2017.pdf

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here