Nasza szkoła miała przyjemność gościć uczniów oraz nauczycieli  z Włoch, Turcji i Rumunii w ramach  projektu Erasmus+ Good planning better future.

Spotkanie w Polsce rozpoczęliśmy od zaprezentowania najważniejszych informacji o regionie oraz zajęć integracyjnych.  Uczniowie wzięli również udział w warsztatach  manualnych dotyczących przyszłości oraz warsztatach z doradcom  zawodowym. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję twórczo spędzić czas współpracując w międzynarodowych zespołach.

Podczas wizyty uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję zwiedzić Kraków oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Międzynarodowa wymiana uczniów była niezwykle interesującą i przynoszącą wiele pozytywnych efektów formą pracy z uczniami. Natomiast ogromne zaangażowanie młodzieży uczestnictwem w programie, brak barier w porozumiewaniu się, dostrzeżenie ogromu wzajemnych podobieństw mimo dzielących różnic oraz  wspólne spotkania dały poczucie, że spełniamy europejskie standardy w nauczaniu. Nie mamy kompleksów i na różne sposoby potrafimy mile zaskoczyć, a co najważniejsze obudzić w nich ciekawość naszego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here