Wolność kocham i rozumiem!

0
523

9 listopada 2018 r. bez wątpienia zapisał się w historii naszej szkoły jako szczególny i wyjątkowy dzień. Już od samego rana rozbrzmiewały dźwięki polskich pieśni patriotycznych, uczniowie na zajęcia przyszli w strojach galowych a w klapach marynarek i na białych bluzkach przypięte były kotyliony  i patriotyczne przypinki.

O godzinie 11.00 rozpoczęła się oficjalna uroczystość – akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wszyscy wspólnie 4 – zwrotkowy hymn narodowy, czym wpisaliśmy się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”.

Uczniowie z niemal wszystkich klas pod przewodnictwem Pana Piotra Płonki – nauczyciela historii oraz Rafała Kozłowskiego – Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali przedstawienie „Mamy Niepodległą!”. Na koniec aby pokazać radosny charakter tego szczególnego święta wystrzeliły konfetti oraz pojawił się okolicznościowy tort.

Nie mogło zabraknąć także przemówienia Pani Dyrektor Sylwii Tkocz, która podkreśliła jak wielką wartością jest życie w wolnym, niepodległym kraju. W swoim wystąpieniu zachęciła wszystkich do podjęcia wysiłku pracy na rzecz rozwoju kraju oraz pokazała, czym w XXI w. charakteryzuje się postawa patriotyczna.

W tym ważnym dniu nie zapomnieliśmy także o jednym z Ojców Niepodległości,  naszym Patronie – Wojciechu Korfantym, pod którego portretem zostały złożone kwiaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here