Współpraca z Biblioteką i Medioteką Języka Niemieckiego oraz American Corner!!!

0
459

Po raz pierwszy uczniowie klasy 1a, 1b i 2b wybrali się do Biblioteki Niemieckiej i Medioteki Języka Niemieckiego oraz do American Corner w Katowicach. Obie instytucje znajdują się w siedzibie budynku Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii na ul. Bankowej  14. Uczniowie podzielenie na 2 grupy uczestniczyli w zajęciach językowych, gdzie w American Corner przewodnim tematem było „25 zaskakujących faktów o życiu w Stanach Zjednoczonych” a w Mediotece Języka Niemieckiego uczniowie wcielili się w poszukiwaczy „zaginionych słów”, znajdując w słownikach specjalistycznych oraz w słownikach niemiecko-niemieckich opisy pojęć z języka branżowego m.in. die Klimaanlage czy die Werbung. Poza tym poznali znane czasopisma i gazety niemieckie „Der Spiegel”, „Die Zeit”, „Das Parlament” oraz wybierali pozycje książkowe, które dotyczyły branży zawodowej tj. marketingu, informatyki czy turystyki. Uczniowie z pewnością długo zapamiętają lekcje języka niemieckiego i angielskiego, gdzie wokół nich nie można było przeoczyć niczego, co wiązałoby się z krajami anglo- i niemieckojęzycznymi. Może w przyszłości częściej zawitają do American Corner i Biblioteki Niemieckiej i jako młodzi studenci języka biznesu, zatracą się w anglojęzycznych zbiorach American Corner czy niemieckojęzycznych – Medioteki Języka Niemieckiego.