W piątek 8 grudnia odbyły się wykłady na temat kultury i historii Stanów Zjednoczonych oraz możliwości studiowania w USA, które wygłosił pan Dylan Hutchinson- stypendysta Komisji Fulbright ( więcej na temat Komisji Fulbright tutaj – http://www.fulbright.edu.pl/).                                                                                          W wykładach uczestniczyli uczniowie klas 3 i 4 TE. Po wykładach uczniowie wykorzystali tę wyjątkową okazję na porozmawianie z naszym gościem na nurtujące ich tematy dotyczące studiowania w USA oraz sprawdzili swoje umiejętności językowe w rozmowie face to face.

Wszystkim obecnym dziękujemy za udział w tym wydarzeniu.

Dylan Hutchinson – stypendysta Fulbright na  Politechnice Częstochowskiej, na wydziale Inżynierii Środowiska gościem w naszej szkole.

Tytuł projektu: Opracowanie biomiksera pełnokomórkowego do precyzyjnej oceny ryzyka wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w glebach rolniczych Śląska Przemysłowego w Polsce

Dylan jest świeżo upieczonym absolwentem Uniwersytetu w Arizonie w Tucson. Jego zainteresowania naukami przyrodniczymi, naukami o Ziemi i naukami o środowisku oraz naukami ścisłymi krzyżują się w rozwoju żywych detektorów chemicznych zanieczyszczeń środowiska dla oceny ryzyka dla zdrowia publicznego ludzi. Służył również jako instruktor kursów ogólnych chemii na Uniwersytecie Arizony, a także zaprojektował i uczył przedmedycznego kursu przygotowawczego, który wkrótce zostanie dodany do rejestratora uniwersyteckiego. Dylan jest także zapalonym artystą, pisarzem i poetą, ma wiele prac plastycznych prowadzonych przez Saguaro National Park i University of Arizona przy wielu okazjach, obecnie pracuje nad publikacją zbioru wierszy w recenzowanych czasopismach i pisaniem bloga udokumentować swoje podróże wewnątrz i na arenie międzynarodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here