Po raz XIII Zespół Szkół Nr 3 im. TRM. Witolda Pileckiego zorganizował Wojewódzki      Konkurs Informatyczny „Bezpieczny uczeń”. Celem konkursu było propagowanie bezpiecznych, odpowiedzialnych i przemyślanych zachowań zarówno w życiu rzeczywistym, jak i wirtualnym.

26 marca br. uczniowie naszej szkoły – Rafał Kozłowski z klasy IIB oraz Alicja Czaja z klasy IIA zostali zaproszeni na finał tegoż konkursu. Uczniowie mogli uczestniczyć nie tylko          w prezentacji prac konkursowych, podsumowaniu wyników konkursu, ale  również             w krótkiej prelekcji dotyczącej zagrożeń w sieci i nie tylko, dzięki uprzejmości Straży Miejskiej w Zabrzu.

Rafał Kozłowski z klasy IIB oraz Alicja Czaja z klasy IIA nakręcili krótki reportaż, czym jest PHISHING. Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Chorzowie chętnie wypowiadali się na temat oszustw internetowych. Pracę konkursową można zobaczyć, wchodząc na link: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DqxOSc7Q1gJc%26feature%3Dyoutu.be&h=ATME9KUE3m-lux_Fgy99CXRgcCGPyNcJcf9F-0oCvwkS_9CGzRVcnE9Q9SLHkbDboP-tTzzNsaJI-F88CHPfFRP5Yvj0FzlJnjivUPylwghQbOtpmr2p

Kolejną pracą konkursową była prezentacja multimedialna nt. „Phishing – nie daj się załapać w sieć” Rafała Kozłowskiego, która okazała się być nagrodzona w finale. Uczeń naszej szkoły świetnie przedstawił, czym dla niego jest PHISHING oraz wykorzystując sieć, opisał rodzaj popełnianych przestępstw.

Rafał Kozłowski zdobył III miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Informatycznym.

Gratulujemy zwycięzcy !!! I czekamy na dalsze sukcesy !!!

Opiekun projektu

Magdalena Lyska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here