XXVII Konkurs Piosenki Niemieckiej

0
614

Dziś po raz pierwszy – występ w XXVII Konkursie Piosenki Niemieckiej !!!

Uczennice klasy 1a Wiktoria Ptok i Klaudia Pietrzak po raz pierwszy w swoim życiu wstąpiły w XXVII Konkursie Piosenki Niemieckiej, gdzie wykonały utwór grupy muzycznej KOENIGE&PRIESTER  „Warum hast du mich verlassen?” – w tłumaczeniu „Dlaczego mnie zostawiłeś?”.

Konkurs odbywał się w Zabrzu w Zespole Szkół nr 10 im. prof. J. Groszkowskiego i miał charakter wojewódzki. Uczestników sporo – soliści, duety, grupy i my wśród ponad 40 walczących uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych o wejście do ścisłego finału.

Dziewczyny przygotowywały się do konkursu bardzo intensywnie, pierwszym etapem było znalezienie piosenki w języku niemieckim, która oddawałaby walory wokalne i umiejętności językowe naszych wokalistek. Sprawa nie była łatwa, utwory w języku niemieckim często kojarzone są z samym brzmieniem języka. A wszyscy wiemy, że utwory śpiewane w języku obcym mają swój charakter
i duszę.

Pozytywne nastawienie do języka niemieckiego, chęć nauki tekstu, słów, zwrotów, odpowiedni akcent i tonacja – to wszystko dało przepiękne wykonanie naszych dziewczyn przed wymagającym jury.

Brawa dla naszych wokalistek!!!