Zawody lekkoatletyczne

0
45

22 października 2018 r. na stadionie AKS – u Wyzwolenie w Chorzowie odbyły się zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, w których wystąpiła reprezentacja dziewcząt                        i chłopców z naszej szkoły. Drużyny  rywalizowały w siedmiu konkurencjach: w biegu          na 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, w skoku w dal, w pchnięciu kulą oraz w sztafetach 4×100 metrów.

W sportowej rywalizacji bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły, którzy pięciokrotnie zajęli miejsca w pierwszej trójce. Wielkim sukcesem zakończył się bieg                            na dystansie 400 metrów, w którym zwyciężył Artur Zdebel z czasem 57,6 i okazał się bezkonkurencyjny. Artur  zdobył tytuł mistrza Chorzowa i jednocześnie obronił tytułu sprzed roku. Trzeci  na mecie zameldował się Krystian Mierzwa z czasem 61 sekund. Na tym samym dystansie w konkurencji dziewcząt z czasem 67 sekund trzecie miejsce zajęła Sandra Garncarek.

W biegu sprinterskim na 100 metrów błysnął dobrą formą Patryk Twardoch.                        Jego czas  12,6 s dał mu trzecie miejsce na podium. Ostatnim zawodnikiem z naszej szkoły, który swój występ może uznać za udany, był Dawid Morawka. W konkurencji skoku w dal uzyskał rezultat 5 metrów i 23 centymetrów i zajął trzecie miejsce.

W zawodach wzięli też udział:  Aleksandra Brzezińska, Paulina Radziszewska,                      Safira Garncarek, Marcel Jadwiszczok, Adrian Tempich, Jakub Wilusz, Kamil Baron,              Michał Odrzywolski i Michał Johna.