ZST nr 1 –SZTABEM WOŚP.

0
321

Po raz kolejny ZST nr 1 w Chorzowie  uzyskał zgodę na utworzenie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny XXVIII  Finał WOŚP, odbędzie  się pod hasłem; ,,Wiatr w żagle . Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych      i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Wolontariusze będą zbierać środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.                                                              

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.                                                                            Żeby zostać wolontariuszem WOŚP należy w Sztabie  wypełnić ankietę i zostawić zdjęcie legitymacyjne do zeskanowania.