Żywa Biblioteka działa jak zwykła biblioteka. Czytelnik może przyjść, wybrać interesującą go książkę z katalogu, a następnie ją wypożyczyć. Jednak w tej bibliotece książkami są prawdziwi ludzie, autentyczni reprezentanci  mniejszości i grup społecznych, które nie są akceptowane, stykają się z wykluczeniem i  uprzedzeniami. Czytelnik ma możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń na temat danej grupy z rzeczywistością.
Jest to dla uczniów doskonała lekcja tolerancji oraz przełamywania stereotypów.

20.09.2018 r. uczniowie ZST nr 1 po raz kolejny wzięli udział w akcji zorganizowanej   w Chorzowskim Centrum Kultury pt. ,,Żywa biblioteka”.  W trakcie spotkania uczniowie mogli spotkać się z wieloma „żywymi książkami”, tj. buddystką, mamą adopcyjną, byłym więźniem, weganką, mamą adopcyjną, żoną muzułmanina, byłym więźniem, osobą biseksualną itd.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here