ŻYWA BIBLIOTEKA

ŻYWA BIBLIOTEKA

Żywa Biblioteka działa jak zwykła biblioteka. Czytelnik może przyjść, wybrać interesującą go książkę z katalogu, a następnie ją wypożyczyć. Jednak w tej bibliotece książkami są prawdziwi ludzie, autentyczni reprezentanci mniejszości i grup społecznych, które nie są akceptowane, stykają się z wykluczeniem i uprzedzeniami. Czytelnik ma możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń na temat danej grupy z rzeczywistością.

Jest to dla uczniów doskonała lekcja tolerancji oraz przełamywania stereotypów.
24.09.2019 r. uczniowie ZST nr 1 po raz kolejny wzięli udział w akcji zorganizowanej w Chorzowskim Centrum Kultury pt. ,,Żywa biblioteka”.
W trakcie spotkania uczniowie mogli spotkać się z wie

loma „żywymi książkami”, tj. bezdomnym, przedstawicielami straży miejskiej, buddystką, mamą adopcyjną, byłym więźniem, weganką, , osobą biseksualną, człowiekiem motylem, byłym narkomanem.